(0) Koszyk
0

"OCZARUJ ICH W TEN DZIEŃ"

saylove.pl/blog

Na odchodne. Upominki dla Gości weselnych

Wręczanie upominków dla gości weselnych staje się coraz popularniejszym zwyczajem. Nie ma się czemu dziwić. To piękny gest, podkreślający indywidualny charakter imprezy oraz znaczenie każdego gościa. Wedding plannerzy prześcigają się w pomysłach na małe upominki dla Gości weselnych, a Pary Młode łapią się za głowę widząc ich szeroki wybór i… ceny.

  • tekst: tomasz mikuła
  • zdjęcia: © spaskov, © radachynskyi, AdobeStock

Na odchodne. Upominki dla Gości.

Wręczanie upominków dla gości weselnych staje się coraz popularniejszym zwyczajem. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to piękny gest, podkreślający indywidualny charakter imprezy i znaczenie każdego gościa. Wedding plannerzy prześcigają się w pomysłach na małe upominki dla Gości weselnych, a Pary Młode łapią się za głowę widząc ich szeroki wybór i… ceny. Nie dajmy się zwariować farbowanym lisom w postaci kolorowych prezencików wykonanych z marnej jakości materiałów, które nie przetrwają próby czasu. Jakość jest bardzo ważna, a na szczegóły warto zwracać uwagę.

Wspólne przygotowywanie upominków dla Gości weselnych wcale nie musi być jak orka na ugorze, wiele rzeczy możemy zrobić sami. Wyobraźcie sobie, jak wielką wartość mają własnoręcznie zrobione prezenty, jak cieszycie się z każdej laurki, rysunku, świeżych ciasteczek przyniesionych do pracy… Postanowiłem podzielić ten wpis na kategorie, które pomogą Wam przede wszystkim w odpowiednim doborze materiałów. Zatem: DIY! Twoja własna pamiątka z wesela!

Papier

Nie ma chyba bardziej wydajnego i wdzięcznego materiału niż papier, a szczególnie jeśli chodzi o przygotowywanie upominków dla Gości. Możliwości jest wiele i warto bardzo dokładnie zaplanować swoją pracę z tym materiałem. Do najpopularniejszych papierowych podarunków dla Gości weselnych należą małe kartki z podziękowaniami, często wraz ze zdjęciem Pary Młodej i innych gości. Pomysł wydaje się wręcz banalny, natomiast jego wykonanie może przynieść wspaniałe i niecodzienne efekty.

Po pierwsze – personalizacja. Pamiątka z wesela? Nic trudnego! W dobie drukarek i e-maili często zapominamy o wielkiej mocy słowa pisanego. Opisanie kartki z podziękowaniami przez Parę Młodą to najwspanialszy sposób na uczynienie z niej niezapomnianego upominku. Kilka miłych słów oraz zdjęcie, a to wszystko utrzymane w stonowanej, odpowiadającej Ślubowi i Weselu estetyce. Pamiętajcie – karnety z podziękowaniami pasują do wszystkiego!

Po drugie – kształty. Tak, dokładnie, kształty upominków dla Gości weselnych. Modne ostatnio geometryczne wzory można umieścić na ślubnych karnetach z podziękowaniami lub uczynić z nich samych niecodzienne formy. Kto powiedział, że każda kartka musi być prostokątna, a w porywach ekstrawagancji – kwadratowa?

Drewno

Klasyk. Jeden z trwalszych materiałów. Nadaje ceremonii dystynkcji, dba o dobry smak, potęguje uczucie ciepła i szeroko pojętego komfortu. To świetny sposób na wyrażenie podziękowania Gościom za ich obecność na ceremonii uroczystości. Jak?
Drewno może być głównym elementem podziękowania lub jego częścią i piękną pamiątką z Wesela. Drewniane kosze pełne słodyczy lub innych drobnych podarunków, pięknie zwieńczone kolorową wstążką czy rafią wyglądają cudownie, są eleganckie oraz uniwersalne, tak jak Wasze podarunki dla Gości weselnych.

Zanim przejdziesz do kolejnej części naszego artykułu przypomnę Ci żebyś zobaczyła/-ł naszą propozycję na zaproszenia ślubne SayLove. Być może jeżeli akurat nie Ty bierzesz ślub w najbliższym czasie, to może ktoś z Twoich znajomych lub rodziny 🙂 Dodamy, że nasze zaproszenia w 100% produkujemy w Polsce w polskiej firmie.

Pamiętacie nadmorskie stragany przy molo, które uginały się pod niezliczoną ilością małych drewnianych tabliczek z imionami? Wasze mogą wyglądać zupełnie inaczej. Okrągłe, prostokątne, duże, małe, kolorowe, czy jednolite… Jakie tylko chcecie! Są bardzo trwałe, a przy tym schludne i pomysłowe. Ogromna liczba gatunków drewna pozwoli Wam maksymalnie spersonalizować Wasze upominki dla Gości weselnych.

Szkło

Szkło jest cudowne. Uważam, że to jeden z najbardziej gustownych elementów wystroju. Oferuje moc możliwości i niemal zawsze wygląda wykwitnie. Pomyślcie tylko, jak wiele możliwości oferują szklane butelki w formie pamiątki z Wesela. Możecie je napełnić orzechami w cukrowej otoczce (najlepiej sprawdzą się do tego małe buteleczki z szerokimi szyjkami), a następnie owinąć dratwą wraz z małą karteczką z kilkoma miłymi słowami. Nie tylko orzechami jednak świat stoi. Lubicie nalewki? Nie chodzi o ilość, a gest. Wasza pyszna, zimowa cytrynówka czy aroniówka babci świetnie nada się na skromny, acz szykowany i stylowy podarunek dla Gości weselnych.

Beton

Hit sezonu! Beton jest strzałem w dziesiątkę już od kilku lat. Wykonanie betonowych doniczek kosztuje niewiele, a efekt, gwarantuję – zniewalający! Wyobraźcie sobie pachnące, południowe zioła w małych, betonowych doniczkach. Rozmaryn, tymianek, oregano, czy bazylia wyglądają pięknie, zniewalająco pachną, a do tego są bardzo tanie. Taki upominek na pewno na długo zostanie w pamięci (i na parapetach) gości, a Wy niewielkim kosztem uczynicie swoje Wesele jeszcze bardziej wyjątkowym wydarzeniem!

Juta

Nie tylko na zakupy! Małe jutowe woreczki świetnie nadają się do zapakowania drobnych upominków. Te większe zaś, idąc betonowym tropem, same mogą służyć za tymczasową doniczkę, gdzie umieścicie na przykład… drzewo, które Wasi goście posadzą w swoim ogródku, na działce, czy w innym ważnym dla siebie miejscu. Postarajcie się, aby rośliny nie były za duże. Możliwe, że część z gości chciałaby trzymać je przez jakiś czas w swoich mieszkaniach. To cudowna pamiątka z Wesela.

Najlepsze prezenty są od serca

To tylko kilka pomysłów na drobne upominki dla Gości Weselnych. Chciałbym, aby moje propozycje pokazały Wam, jak wiele możliwości macie. Beton, juta, drewno, szkło, czy papier to jedynie kilka materiałów, z których możecie stworzyć prawdziwe ślubne cuda. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ze sobą łączyć, tworzyć zupełnie nowe kompozycje, które zostaną w pamięci znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać. Zastanówcie się nad tym, w jaki sposób chcielibyście je wręczać. Osobiście? Czy może w okolicach wyjścia wydzielić specjalnie przeznaczone do tego miejsce?

0

Komentarze

Dodaj komentarz